Jak działają strony AMP?

Jak dzialaja strony AMP
Wpis dodany przez BestGrafic · 19-01-22

Accelerated Mobile Pages (AMP) to technologia mobilna, która sprawia, że strony internetowe ładują się szybciej i zużywają mniej danych. Została stworzona przez amerykański koncern Google.

Jakie korzyści płyną z używania Accelerated Mobile Pages?(AMP)

Accelerated Mobile Pages (AMP) to bezpłatna technologia mobilnych stron internetowych, która optymalizuje wrażenia użytkownika poprzez dostarczanie treści i reklam do użytkowników szybciej niż w przypadku tradycyjnych stron. Ten framework ułatwia wydawcom, reklamodawcom, deweloperom i innym podmiotom tworzenie angażujących doświadczeń na dowolnym urządzeniu lub platformie, zapewniając jednocześnie wydajność na urządzeniach o różnych możliwościach w zakresie mocy obliczeniowej.

  • Twoja strona ładuje się szybciej z wyszukiwań Google
  • Zwiększa widoczność w wyszukiwarce, ponieważ więcej osób będzie kierowanych na strony AMP podczas wyszukiwania.

Czy AMP wpływa na pozycjonowanie strony?

Odpowiedź brzmi: tak. Accelerated Mobile Pages, w skrócie AMP, to nowy format mobilnych stron internetowych, które ładują się szybciej niż zwykłe strony mobilne i mogą być przeglądane zarówno przez przeglądarki obsługujące AMP, jak i wersje bez AMP na urządzeniach z systemem Android oraz iOS. Głównym celem technologii stojącej za Accelerated Mobile Pages jest zapewnienie alternatywnego doświadczenia dla osób przeglądających strony za pośrednictwem aplikacji nawigacyjnych, takich jak Google Search lub Facebook News Feeds, w celu złagodzenia czasu ładowania i zminimalizowania zużycia danych.

Jak zainstalować AMP na stronie?

Instrukcje, jak zainstalować AMP dla swojej witryny.

  • W backendzie WordPress przejdź do Ustawienia > Czytanie.
  • Pod "Instalacja AMP" kliknij Zainstaluj wtyczki, a następnie wyszukaj Accelerated Mobile Pages (php).
  • Kliknij przycisk Aktywuj wtyczkę po pomyślnym zakończeniu instalacji.