Druga część poradnika - Podstawowe czynności w Photoshopie

Podstawy Photoshopa
Wpis dodany przez BestGrafic · 27-04-22

II część poradnika, która pokazuje, jak w prosty sposób można nauczyć się programu Photoshop.

Jak rozmyć tło na zdjęciu w photoshopie?

Rozmycie tła zdjęcia jest powszechną techniką stosowaną do przyciągnięcia uwagi widza do tematu zdjęcia.

Krok 1: Otwórz żądane zdjęcie w Photoshopie.

Krok 2: Wybierz „Narzędzie Lasso” z paska narzędzi.

Krok 3: Narysuj zaznaczenie wokół tematu, a następnie kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz „Wtapianie” z menu rozwijanego.

Krok 4: Przeciągnij kursor, aby dostosować, jak bardzo chcesz rozmazać tło, a następnie kliknij „OK”.

Jak zmienić kolor zdjęcia?

Wiele osób używa Photoshopa do edycji swoich zdjęć. Jeśli chcesz zmienić kolor zdjęcia, otwórz zdjęcie w Photoshopie i wybierz Obraz>Dopasowania>Barwa/Nasycenie. Następnie możesz dostosować poziom odcienia i nasycenia do własnych upodobań. Kolor wtedy odpowiednio się zmieni.

Jak korzystać z pióra w Photoshopie?

Narzędzie pióra to potężny sposób na tworzenie kształtów i ścieżek na płótnie. Aby zacząć używać tego narzędzia bez zbyt wielu kroków, zacznij od prostych kształtów, takich jak prostokąty lub koła. Otwórz panel Ścieżki, naciskając klawisze Shift-Command-P w systemie Mac lub Ctrl+Shift+M w systemie Windows (w menu pojawi się również nazwa Pen Tool). Zauważ, że możesz używać takich narzędzi, jak końcówki pędzli, lasso, stemplowanie i rysowanie swobodnie w obrębie tych ścieżek, zamiast malować je pojedynczo.

Jak usunąć czerwone oczy w Photoshopie? Metoda z użyciem filtra Gaussian Blur

Aby usunąć czerwone oczy w Photoshopie, najpierw użyj filtra Gaussian Blur w celu utworzenia rozmytego tła. Następnie zmniejsz rozmiar powiek tak, aby były mniej widoczne, zmniejszając wartość przezroczystości kanału alfa z 0% do około 70%. Na koniec dostosuj jasność i kontrast obrazu, aby uzyskać bardziej naturalny kolor oczu.

Jak usunąć czerwone oczy w Photoshopie? Metoda z użyciem warstwy maski

Aby usunąć czerwone oczy w Photoshopie, najprostszym sposobem jest użycie warstwy maski. Możesz użyć istniejącego zaznaczenia lub utworzyć je, zaznaczając cały obraz, a następnie naciskając przycisk "Uncheck". Po wykonaniu tej czynności upewnij się, że ustawiłeś kolor pierwszego planu jako czarny, aby nie był widoczny na wierzchu źrenic obiektu.

Następnie kliknij na "Create" pod Background Layer i wybierz New Mask z rozwijanego menu poniżej.

Następnie po prostu narysuj w miejscu, gdzie chcesz, aby pojawiły się fragmenty twarzy obiektu, na które nie ma wpływu korekcja czerwonych oczu; na przykład, jeśli widoczne są tylko dwie tęczówki, po prostu umieść białą ramkę wokół tych dwóch części twarzy, ale nie wypełniaj ich jeszcze, ponieważ musimy je najpierw zamaskować, zanim wypełnimy je dowolnym kolorem (na przykład niebieskim).

Po zaznaczeniu wszystkich obszarów, które powinny pozostać nienaruszone, za pomocą wybranego przez nas narzędzia (pędzla), przejdź dalej i wypełnij te zaznaczenia z powrotem na naszej warstwie tła, używając dowolnego ustawienia pędzla, które najlepiej pasuje do tego, jak duże jest pokrycie - czy wysokie krycie/tryb mieszania półprzezroczysty tryb mieszania będzie działać lepiej niż niskie krycie/tryb mieszania nieprzezroczysty tryb mieszania, ponieważ pozwolą one na bardziej stopniowe przejścia między kolorami.